Aksi milyoner: Grumpy Cat

grumpy_cat_tempo
Grumpy Cat, son kitabı ‘Hayata Huysuz Rehber: Huysuz Kedi’den Gözlemler’in tanıtım turlarında…

TEMPO (Eylül 2014) – Hayata dair ultra-depresif saptamalarıyla sevimli bir bezginlik gurusuna dönüşen ‘Grumpy Cat’ (Huysuz Kedi), geçtiğimiz ay çıkan yeni kitabı ‘Hayata Huysuz Rehber: Huysuz Kedi’den Gözlemler’ ile iyimser motto’ları darmadağın etmeyi sürdürüyor. Şöhreti internette yakalayan ve marka değeri milyon dolarları bulan mendebur dostumuzdan son inciler burada… 

Hazırlayan: Özlem Numanoğlu
ozlem@doganburda.com

grumpy-cat
Grumpy Cat’in internete konulan ilk görseli… Şöyle diyor: “Bir kere eğlenmiştim. Berbattı.”

* Gerçek adı Tardar Sauce. İki yaşında ve Arizona’da yaşıyor. 2012 yılında, sahibi Tabatha Bundesen’in kardeşi Bryan Bundesen bir fotoğrafını Reddit’te paylaşınca, ‘Grumpy Cat’ fenomeni doğdu. Başta herkes fotoğrafın Photoshop’lanmış olduğunu sandı. Ama videoları YouTube’a konulunca gerçek anlaşıldı.

* Ne annesine, ne de -bilinen- babasına benziyor (baba konusunda şüpheler var.) Farklı görünümünde, kedilere özgü bir cücelikten muzdarip olması etkili. Yürürken arka tarafı sendeliyor. Ama genel olarak sağlığı yerinde.

* Facebook’ta 6 milyon, Instagram’da 500 bin, Twitter’da 200 bin takipçisi var. Adres: http://www.grumpycats.com

* Grumpy Cat, ‘American Idol’ ve MTV Sinema Ödülleri’nin de aralarında bulunduğu TV şovlarına çıkıyor.

grumpy
Grumpy Cat, son kitabı için ABD’nin çeşitli şehirlerinde kitap turnesine çıktı.

* Yarattığı ekonomik değerin reklam ve film anlaşmaları dâhil 100 milyon doları bulduğu sanılıyor. İlk kitabı ‘Grumpy Cat: a Grumpy Book’ ile New York Times’ın ‘çok satanlar’ listesinde 10 hafta kalan Grumpy Cat, imza günleri için şehir şehir geziyor ve hayranları onu görmek için kuyruklar oluşturuyor. Popülaritesi sayesinde geçen yıl bir kedi maması markasının ‘sözcü’sü oldu. Hediyelikleri, oyuncakları ve bir de kahve markası var.

* Grumpy Cat, bir kedi için biraz fazla seyahat ediyor ve sık sık kameraların karşısına geçiyor. Sahipleri, yine de Grumpy’nin vaktinin yüzde 99’unu tıpkı diğer kediler gibi oynayıp saklanarak geçirdiğini söyleyip ekliyor: “O gerçekte huysuz filan değil! Süper sevimli ve kucaklanıp mıncıklanmayı seven bir kedi!”

GRUMPY CAT’İN SON KİTABINDAN SEÇMELER

GrumpyGuidetoLife_FINAL.indd
SON OLARAK BAŞKALARI İÇİN NE ZAMAN BİR ŞEY YAPTINIZ? Doğru cevap: Asla.
GrumpyGuidetoLife_FINAL.indd
BİR DAHA HAYATINIZIN GİDİŞATI HAKKINDA ÇOK İYİ HİSSETTİĞİNİZDE, meteor düşmeden önce dinozorların da muhtemelen aynı şekilde hissettiğini hatırlayın.
grumpy_cat2
BİR DAHAKİ SEFER DİBE VURDUĞUNUZU HİSSETTİĞİNİZDE, BENİ ARAYIN. Size bir kürek veririm, böylece yaptığınıza devam edebilirsiniz.
grumpy_cat4
OLMAK YA DA OLMAMAK.
Sanırım tercihimi biliyorsunuz.
grumpy_cat5
SUÇ İŞLERKEN BİR ORTAĞINIZIN OLMASI DAİMA İYİ BİR ŞEYDİR. İnsanlar soru sormaya başladığında suçlayacak birine ihtiyaç duyarsınız.
GrumpyCat9
HAYATTAKİ EN İYİ ŞEYLER SİNİR BOZUCUDUR.
grumpy_cat10
ÜZÜLME, AKSİ OL [Bobby McFerrin’in meşhur ‘Don’t Worry Be Happy’ (Üzülme, Mutlu Ol) parçasından esinle…]
grumpy_cat8
SOMURT VE TÜM DÜNYA SENİNLE BİRLİKTE SOMURTSUN.
grumpy_cat7
KONU, KAZANMAK YA DA KAYBETMEK DEĞİLDİR.
Konu, iş birliğini nasıl reddettiğinizdir.
Reklamlar
Şununla etiketlendi: